Kontakt z AMC
Flaga Polska Flaga Angielska Flaga Niemiecka
Dr Artur Śliwiński jest Członkiem
Polskiego Towarzystwa Chirurgii
Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
slajd 1
wi-fi parking klimatyzacja telewizja posiłki transport opieka 24h/7

dr n. med. Artur Śliwiński

Dr Artur Śliwiński

Zapraszamy do AMC Art Medical Center – prywatnego centrum medycznego, które w całości zostało zaprojektowane i wykonane, zgodnie z najnowszymi standardami szpitalnymi oraz międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa.

Naszym Pacjentom zapewniamy:

Każdy Pacjent to dla nas indywidualny przypadek, personel AMC zadba o Twoje bezpieczeństwo oraz postara się spełnić Twoje indywidualne odczekiwania. Ponieważ dla nas to Pacjent jest najważniejszy -  i jego zadowolenie sprawia nam największą satysfakcję.

Duży wybór specjalizacji, pozwala na kompleksowe spełnianie potrzeb i oczekiwań naszych Pacjentów. Oferujemy usługi najwyższej jakości, dzięki współpracy z wysokiej klasy lekarzami z zakresu:

Zapraszamy serdecznie!

Aktualności

___________________________________________

„Bezpiecznie i z górki” - wywiad z dr n.med. Maciejem Karaczunem w Magazynie Prestiż

„Bezpiecznie i z górki” - wywiad z dr n.med. Maciejem Karaczunem w Magazynie Prestiż

Zbliża się zima, w związku z tym wielu z nas planuje już kolejny sezon. Wyciągamy narty, odkurzamy deski do snowboardu z myślą, że i w tym roku zostaniemy władcami górskich stoków. Zapominamy jednak, że przygotowania do śnieżnej przejażdżki powinny zacząć się dużo wcześniej. Ciało musi się przyzwyczaić do wysiłku, który go czeka. Inaczej może się to dla niego skończyć dość nieprzyjemnie. O tym co zrobić by tego uniknąć i co może nam się przytrafić na górskim stoku mówi dr n. med. Maciej Karaczun, ortopeda, specjalista w dziedzinie traumatologii i medycyny sportowej.

Pełna treść rozmowy w linku: 

http://www.prestizszczecin.pl/magazyn/98/zdrowie-i-uroda/bezpiecznie-i-z-gorki

 

___________________________________________

Październik 2016 – miesiąc świadomości raka piersi

Październik 2016 – miesiąc świadomości raka piersi

Październik, który już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi (ang. Breast Cancer Awareness Month) również u nas ma szczególne znaczenie. Z tej okazji zachęcamy do przeczytania kilku zdań na ten temat.

Rak piersi - to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet. Jak powszechnie wiadomo, największą przeszkodą w walce z tą chorobą jest jej późna wykrywalność. Niestety, Polki często zapominają o samobadaniu piersi. Dlatego właśnie bieżący miesiąc jest poświęcony na informowanie kobiet o metodach zapobiegania chorobie, a także możliwościach, jakie niesie współczesna medycyna w walce z nowotworem. Bardzo dużo kobiet polega tylko na wiedzy i umiejętności lekarzy nie zdając sobie sprawy, że ich zdrowie zależy w dużej mierze od profilaktyki, która polega na comiesięcznym samodzielnym badaniu piersi, regularnym chodzeniu na USG i mammografię.

Każdy może sam zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka, stosując się do następujących zasad:
*jeść dużo warzyw i owoców; 
*jeść niewiele tłuszczów zwierzęcych i czerwonego mięsa; 
*uprawiać regularnie ćwiczenia fizyczne; 
*nie palić tytoniu; 
*nie pić nadmiernych ilości alkoholu (małe dawki są nawet wskazane)
* przeprowadzać kontrole piersi u lekarza, 
* przeprowadzać samokontrolę piersi regularnie jeden raz w miesiącu, 
*poddawać się badaniom ultrasonograficznym (USG), ponieważ umożliwiają one ocenę zmiany miąższu tkanki piersiowej; wskazane szczególnie dla kobiet do 35 roku życia, 
*pierwsze badanie mammograficzne kobieta powinna wykonać w wieku 35 –40 lat, a kolejne zgodnie z zaleceniem lekarza, 
*kobiety w wieku od 50 do 69 roku życia, które nie chorowały na nowotwór piersi powinny regularnie uczestniczyć w profilaktycznych badaniach mammograficznych wykonywanych co dwa lata, 
*w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zmian w piersiach, również w przypadku pojawienia się ich przed upływem zaleconego przez lekarza terminu kolejnej mammografii – należy niezwłocznie zgłosić się do onkologa. 
Rak piersi, jak każdy inny nowotwór, może zaatakować każdą kobietę . Ale przecież wszystkie kobiety dobrze wiedzą , że choć nie mogą w stu procentach uchronić się przed chorobą, są w stanie zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia raka. Wystarczy po prostu zdrowo żyć. Jeśli więc chcąc czuć się spokojniej, należy przestrzegać prostych zasad, zalecanych w profilaktyce raka.

NIE KAŻDA ZMIANA PIERSI JEST NOWOTWOREM ZŁOŚLIWYM, ALE KAŻDA WYMAGA DIAGNOZY SPECJALISTY!

Dzięki nawykowi samokontroli - badania piersi przez same kobiety oraz powszechnemu dostępowi do badań, szanse na to, by kobieta zdążyła przed nowotworem są coraz większe. Należy pamiętać, że ponad połowa kobiet, u których stwierdzono zmiany nowotworowe w piersi, może być uratowana. Rak wyleczony pozwala kobiecie na powrót do normalnej egzystencji, realizacji zawodowej oraz wychowywania dzieci.

 

___________________________________________

Central Eastern European Plastic Surgery Symposium 2016 - Dubrownik

Central Eastern European Plastic Surgery Symposium 2016 - Dubrownik

W dniach 7 - 8 października 2016 w Dubrowniku (Chorwacja), odbyło się Central Eastern European Plastic Surgery Symposium zorganizowane przez firmę Mentor. Wśród uczestników sympozjum znaleźli się dr n. med. Artur Śliwiński i mgr Aneta Wasser – specjalistka pielęgniarstwa operacyjnego w AMC.

W czasie tego Sympozjum chirurdzy z Europy środkowo-wschodniej dzielili się nowościami i swoimi doświadczeniami w zakresie chirurgii plastycznej piersi. 

___________________________________________

VI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA: OKULISTYKA, KONTROWERSJE. KARPACZ 2016

VI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA: OKULISTYKA,  KONTROWERSJE. KARPACZ 2016

W  dniach od 29 września, do 1 października 2016 roku w Karpaczu odbyła się szósta już edycja Międzynarodowej Konferencji: Okulistyka – kontrowersje. Partnerem naukowym spotkania była Katedra i Klinika Okulistyki Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, a tematem  wiodącym - najbardziej kontrowersyjne tematy współczesnej okulistyki. Jednym z wykładowców był dr n. med.  Artur Śliwiński, który omawiał temat operacji estetycznych okolicy oczodołu.